Páginas

miércoles, 6 de marzo de 2013

Güneydoğu Meksika Dağlarında Bir GERİLLA Subcomandante Marcos

   Subcomandante Marcos'un aslında kim olduğu bütün dünya halkları tarafından merak ediliyor. Subcomandante Marcos'un kim olduğu (NYT)New York Times muhabiri ile yapmış olduğu röportaj da gizlidir.
   Röportaj da New York Times Muhabiri Sorar Lideriniz Kim ? Bütün Dünyanın Merak Ettiği Bu Gizemli, Maskeli Adam Kimdir ?

Subcomandante Marcos Gülümseyerek Cevap Verir;

   Zapatistaların Ulusal Önderi Emiliano ZAPATA'dır. Liderimiz Commandante CHE GUEVARA'dır. EL CHE Efsanevi Komutanımızdır.

Subcomandante Marcos Kim midir?
  
   Marcos Güney Afrika'da bir zenci, İspanya'da bir anarşist, San Francisco'da bir eş cinsel, İsrail'de bir Filistin'li, San Cristobal sokaklarında bir Maya yerlisi, Almanya'da bir Yahudi, Mexico City'nin Teneke Mahallesinde bir Çete mensubu, Savunma Bakanlığı'nda bir Uzlaştırıcı, Folk müziğinin kalesi Ulusal Üniversite'de Rock'çı, Soğuk savaş sonrası Çağ'da bir Komünist, Ne galerisi ne müşterisi olan bir Sanatçı, Meksika'nın herhangi bir kentinde bir Ev Kadını, Başkaları için kitap yazan bir Gazeteci, Bosna'da bir Barışçı, Gece yalnız başına Metro'da bekleyen bir Kadın, Grev yapmayı aklından bile geçirmeyen Sendikalarda bir Grevci, Topraksız bir Köylü, Mutsuz bir Öğrenci, İşsiz bir İşçi, Ne kitabı ne okuyucusu olan bir Yazar...

   Marcos Sömürülmüş, Yok sayılmış, Dışlanmış, Ezilmiş ama direnen ve artık yeter diyen tüm azınlıklardır. Marcos sesini çıkarmaya hazırlanan ve tüm çoğunlukların susup dinleyeceği her azınlıktır. Marcos kendisini anlatmak için her yolu deneyen ve her yolu arayan Halk topluluklarıdır. Bütün güçlülerin gücünü ve vicdanını rahatsız eden bir Mücadele Adamı'dır.

Ve Marcos Güneydoğu Meksika Dağlarında Bir GERİLLA ve ZAPATİSTA'dır...

No hay comentarios.:

Publicar un comentario